אודות

רוני באריל - אדריכלית ומעצבת פנים, בוגרת לימודי עיצוב פנים בסטודיו של ברברה ברזין ורקפת שוהם.


מאמינה בהקשבה לצרכים ולחלומות של האנשים איתם אני עובדת, ובמתן מענה לעיצוב פנים שהוא גם פונקציונלי וגם אסתטי, וייחודי לסגנון החיים של יושבי הבית. על כן, כל פרויקט שאני מעצבת הוא ייחודי ומיוחד, גם עבורכם וגם עבורי.

עוסקת בפרויקטים של עיצוב פנים בתחומים רבים כולל עיצוב בתים, עיצוב דירות, עיצוב משרדים, עיצוב חנויות, עיצוב פנים של חדרים ורהיטים, ועוד.
העבודה נעשית תוך שמירה על יחס אישי ומקצועיות לאורך כל התהליך וכן שמירה על מסגרת התקציב.

מלווה את הדיירים המשלב התכנוני של חלוקת החלל, דרך הכנת תכניות עבודה (בניה, הריסה, אינסטלציה, ריצוף, מיזוג אויר והנמכות תקרה, אלומיניום, נגרות ועוד), סיוע בבחירת חומרי גמר (ריצופים, כלים סניטריים, מטבח, דלתות, גופי תאורה, רהיטים ועוד) ופיקוח על יישום התכניות בשטח.

 
 
 
 
עיצוב פנים או אדריכלות פנים הוא תחום התמחות המטפל בתכנון ושינוי חללים פנימיים במבנים.

עיצוב פנים התפתח מתחום האדריכלות כאשר עד המאה ה-20 היה זה מקצוע אחד. עיצוב הפנים, להבדיל מאדריכלות, עוסק בעיצוב חללים פנימיים של מבנה ובתכנונם עד אחרון הפרטים ואינו עוסק בקונסטרוקציה או הקשרים אורבניים כפי שעוסקת האדריכלות.
מעצב הפנים מחויב לדרישות הלקוח (מקום, תקציב, פונקציה וכדומה), ויכולת הביטוי האמנותית שלו מקבלת צורה על ידי סגנונו העיצובי או פרשנותו ל"בעיית" התכנון. עיצוב הפנים מתייחס ראשית לאדם בתוך הסביבה הבנויה, לצרכיו הפיסים והנפשיים בביתו, במשרד, במקום הבילוי, במרפאה, בבנק, במוזיאון ובכל מבנה או חלל אחר. צורכי האדם, בהיבט עיצוב הפנים, מתחילים בצרכים החברתיים והמשפחתיים הכלליים כגון פרטיות, אירוח, וכדומה, ועד לצרכים הפיזיים הפשוטים ביותר של האדם כגון גישה נוחה למגירות.
העוסקים בעיצוב פנים נדרשים להתמצא בתחומים רבים הקשורים לעיצוב: נגרות, תאורה, חשמל, ריהוט, צבע, טקסטיל וכו'.
עיצוב פנים הפך בשנים האחרונות לנושא פופולרי של תכניות טלוויזיה רבות בכל רחבי העולם. בחו"ל ישנם כיום לא מעט ערוצים שרובם ככולם מוקצים לתכניות עיצוב פנים. אך גם בישראל ישנן תכניות שמוקדשות לנושא עיצוב הפנים, וגם ערוצים כמו החיים הטובים וערוץ בית פלוס בכבלים מוקדשים לנושא עיצוב פנים. ייתכן מאוד כי לתכניות בנושא עיצוב פנים השפעה רבה על גידול משמעותי של תחום עיצוב פנים בשנים האחרונות.